MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA

Mobil Uygulama

Akıllı cihazlara yani telefon, tablet gibi araçlara özel olarak kodlanan ve tasarlanan yazılımların her biri mobil uygulama olarak adlandırılır. Mobil uygulamalar, kullanılan akıllı cihazların mobil işletim sistemleri doğrultusunda ediniliyor.

Oluşturulmak istenen mobil uygulamalar oldukça kısa sürelerde az miktarda deneyim ile oluşturulabilir. Ancak uygulama geliştirme için UI/UX yazılım geliştirme gibi işlemlerden yardım almak Wov Ajans ile çok daha kolay. İş birlikleri ve ortaklıkları mobil uygulamaların gelişimi hızlandıran en önemli etmendir.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamaların hayatımızın her alanında yer alması, herkesin mobil uygulama nasıl yapılır? Sorusunu sormasına neden oluyor hiç şüphesiz. Mobil uygulama yapmak için kullanılan yazılım dilleri işletim sistemine göre değişim gösterir.

IOS İşletim Sistemi İçin Mobil Uygulama Yapma

Şayet hitap ettiğiniz topluluk IOS işletim sistemi kullanıcıları ise başlangıç ücretlerine dikkat etmelisiniz. Apple markası, mobil uygulama hazırlama ve yayınlama evrelerinde kullanıcılara böyle bir kıstas sunuyor. 100 dolarlık bir ücret ödemeden IOS uygulama yapma işlemine başlamanız imkansızdır. Bu adımı tamamlarsanız tüm uygulama hazırlama evrelerini görebilirsiniz.

Android İşletim Sistemi İçin Mobil Uygulama Yapma

Android işletim sistemi için uygulama oluşturmak, IOS işletim sistemine nazaran biraz daha kolaydır. Özgürlük alanı daha fazladır. Google Play Store için uygulama yapmak adına JAVA ve C++ dili kullanılmalıdır. Bununla birlikte Android Studio ve Eclipse gibi uygulama hazırlama programları yardımcı oluşumlardır.

 

Diğer Hizmetlerimiz