MARKA YÖNETİMİ

MARKA YÖNETİMİ

Marka Yönetimine Dair İpuçları

Marka yönetimi nedir sorusuna verilebilecek cevap her gün biraz daha değişmekte ve dönüşmektedir. Çünkü marka yönetimiyle alakalı her detay, her an bir devinim içerisindedir. Ancak Wov Ajans olarak yenilikleri takip ederek kendini yenileyen markalaşma süreçlerinde, birçok önemli kıstası da beraberinde sunmaktayız.

Piyasa rekabetinin günden güne arttığı bu devirde marka, tüketicilerin birbiriyle ortak işlevler taşıyan birçok ürün arasından seçim yapmasını kolaylaştıran unsurlardan biri konumundadır. Marka yönetimi denildiği an akla gelenler tasarımlar, semboller, logolar ve isimler Wov deneyimli ekip üyeleri tarafından oluşturulmaktadır.

Stratejik Marka Yönetimi Nedir?

Stratejik marka yönetiminden anlaşılması gereken aslında oldukça basittir; planlı bir yol izleyerek marka yönetimini aktif biçimde gerçekleştirmek. Marka inşa etmek son derece zor bir evre olduğundan ötürü en ince detayına değin düşünülmüş bir planlama şarttır. Bunun için 2 önemli adımın takip edilmesi gerekir.

1.      Marka Konumlandırma

Marka konumu, markanın tüketicinin aklında yer edinmesi istenen konum demektir. Marka yöneticisi; sektörde bulunan markaların konumlarını araştırarak edimlerine başlamalı ve yönettiği markaları diğerlerinden sıyırabilecek her türlü kıstası belirlemelidir. Marka yönetimi konusunda bunun önemi büyüktür.

2.      Marka Pazarlama İşlemleri

Medya faaliyetleri haricinde, hem müşterinin hayatına hem de markaya değer katabilmek medya pazarlama işlemlerinin mihenk taşı gibidir. Bunu gerçekleştirebilmek adına bol bol pazar araştırması yapılmalı ve yaratıcı fikirlere yer açılmalıdır. Çünkü yeni fikirler her daim yeni kapılar açar.

 

Diğer Hizmetlerimiz