INFLUENCER PAZARLAMA

INFLUENCER PAZARLAMA

Influencer Pazarlama

Günümüzde online pazar yerlerinin çoğalması ve gelişmesi ile benzer ürünü pazarlayan firma sayıları da artmaktadır. Ürününü öne çıkartmak isteyen satıcılar influencer sayesinde ciddi satış rakamlarına ulaşılabiliyor.

 Ürün gamının ve sayısının fazla olması satıcılar açısından bir dezavantaj yaratabilir. Ancak Wov Ajans sayesinde yeni rekabet ortamlarına yeni pazarlama stratejileri ile adapte olmak mümkün.  Wov Ajans olarak  Influencer pazarlama talebinizi en doğru şekilde yönetiyor ve ürüne/hizmete en uygun Influencerı sizler için buluyoruz.

Influencer Pazarlama Nedir?

Rekabetin artmasını sağlayan çevrimiçi alışveriş platformları sayesinde geçen zamanla birlikte farklı pazarlama teknikleri ortaya çıkmaktadır. Yüksek satış rakamlarına ulaşmak isteyen satıcılar ürünlerini ve mağazalarını ön plana çıkartmak için popüler ve geniş ağa sahip pazarlama kanallarını kullanmaktadır. Bunlardan en etkili pazarlama yöntemi olan influencer  pazarlama ünlü profile sahip olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Kadın veya erkek fark etmeksizin yüzlerce influencer pazarlamacısının ortak yönü popüler bir sosyal medya hesabına sahip olmasıdır. Ürün tanıtımlarını günlük yaşamına adapte hale getirmiş  influencerlar ınstagram, twitter, facebook gibi sosyal ağlardan faydalanarak markanızı veya ürününüzü tanıtabilir. Wov Ajans’ın geniş influencer profil arşivi sayesinde talebinize uygun ınfluencerı bulmak artık oldukça basit.

Ancak bazı pazar yerleri haksız rekabeti önlemek, satıcıyı korumak ve kendi pazar yeri marka imajını korumak amacı ile ınfluencer pazarlama stratejisine kural ve sınırlar getirmiştir. Bir meslek haline gelen influencerlık sayesinde TV, radyo gibi yüksek reklam bütçesi isteyen pazarlama stratejilerine alternatif bulunmuştur. Dolayısı ile uygun bütçelerle ürün veya marka tanıtımı yaptırmak isteyen firmaların popüler tercihi influencer pazarlama yöntemidir. Wov Ajans konu ile ilgili güncel tecrübelerini sizle paylaşmaya can atıyor.

Diğer Hizmetlerimiz